Nem könnyű ma elhelyezkedni (diplomával vagy anélkül). Az átlagos álláskeresési idő több hónap, kevés nyitott pozíció van, sok jelentkező, bla-bla, ezzel nem mondok újat. Arról viszont kevesen beszélnek, hogyan lehet / kell kezelni az ezzel járó érzelmi hatásokat. Hiszen ki ne…

A vállalati méret, amely alatt leggyakrabban az alkalmazottak számát értik, sokszor csalóka. Ha egy nemzetközi szinten több ezer főt foglalkoztató cég tucatnyi emberrel működő hazai leányvállalatát összehasonlítjuk egy hasonló létszámú magyar kisvállalkozással, bizony sok…

A DGS Global felmérése szerint a munkáltatók 72%-a valamilyen formában leellenőrzi a pályázókat. Sajnos ezt azért is szükségszerűnek érzik, mert számos esetben derült már ki, hogy az önéletrajz tartalma igen távol áll a valóságtól. Persze a munkáltatói oldal sem angyal:…

Egy személyzeti tanácsadó cégnél dolgozó ismerősöm hívta fel a figyelmemet egy itthon még rendhagyó pályázati megoldásra. Az álláskereső blog formájában tette elérhetővé mindenki számára az önéletrajzát, és álláskereséskor önéletrajz és motivációs levél helyett…

A fizetés kapcsán mindig fontos számba venni az alapfizetésen kívüli körülményeket. Pl., ha vesszük a közszférát, ahol havi 2 milliós fizetési plafont vezettek be az állami intézmények vezetőinél, ott is ügyesen megoldják, hogy a korábbi vezető 4-6 milliós fizetése…

A recesszió alatt számos kis cég, tehát főleg a KKV szektor vállalkozásai kerültek nehéz helyzetbe a megrendelések drasztikus csökkenése, a likviditási problémák, hitelfelvételi nehézségek, stb. miatt. Sok cég meg is szűnt, vagy a tulajdonos (ha épp nem ő az ügyvezető)…

Pitiáner dolog, mégis sok minden eszembe jut róla. Pl. az is gáz a nyári hőségben, ha nincs, de az is számos problémát okoz ha van. Mert ugyebár nincs mindenkinek külön irodája, így komoly kis harcok alakulhatnak ki a munkahelyen, hogy mikor és meddig, milyen hőfokon menjen a…

Nyáron minden lassabban megy, az uborkaszezon az álláskeresésre is sokszor igaz. Persze hirdetések vannak ilyenkor is, kevesebb persze, de maga a kiválasztás amúgy sem rövid időszaka még hosszabb lesz. Teljesen logikus: a kiválasztásban részt vevők is szabadságra mennek, a…

A minap arról volt szó, milyen szakemberekből van hiány. Most íme a DGS felmérése alapján egy lista azokról a területekről, ahonnan bőven lehet meríteni, így egy-egy állásért is nagyobb a verseny.Vezet a marketing, a kommunikáció, fej-fej mellett a gazdasági terület, az…

Már több helyen olvasni évek óta, hogy mérnököket, szakmunkásokat hiányolnak leginkább a munkáltatók, mégis rendre a turizmus-vendéglátás-gazdasági-kommunikációs szakokra jelentkeznek a legtöbben utánpótlást adva a diplomás munkanélküliek egyre népesebb táborának.A DGS…

Nyilván olyan eset is van, hogy a "valakinek a valakije" nyeri el az állást, de ez inkább a közszférára és a kis-közepes magáncégekre jellemző.Előfordul, hogy elutasítanak az elvárásoknak megfelelő jelöltet is, mert kor, nem, fotó alapján nem kéri a vezető,…

Általános pályázói magatartás, bár szerencsére kissé visszaszorulóban, hogy csak a pozíció nevét olvassák el, és megpályáznak szinte mindent, ami az alapján tesztik és/vagy megfelelő lehet. Talán az ennek folyományaként érzett sikertelenség (több 100 pályázat, alig 2-3…

Néha persze a tesztek megelőzhetik az interjút, vagy az interjúval egy időben tesztelnek. Tesztek persze nincsenek mindenhol. Bizonyos cégek előszeretettel alkalmazzák minden egyes pozíciónál, míg mások csak bizonyos pozícióknál tesztelnek. Van offline, de egyre elterjedtebb az…

süti beállítások módosítása